Що важливо знати, про психологічну підтримку під час війни, коли ви вчитель?

Перш за все, забезпечте свою власну безпеку. Переконайтеся, що у вас достатньо ресурсу, щоб допомагати іншим. Якщо ви самі в розхитаному стані і відчуваєте, що не маєте сил, не допомагайте іншим. Піклуватися спершу про себе - це нормально, лише так ваша допомога буде якісною.

- За можливості, створіть з учнями чат у одному з месенджерів, для того, щоб вони могли ділитися, як пройшов їхній день та власними переживаннями. Зараз важливо знати, що ми не самотні.

-Пишіть та дзвоніть учням. Питайтеся, як пройшов їхній день, чим снідали, що робили. Якщо сиділи в укритті, то як туди добиралися. Говорити потрібно максимально чітко і без прикрас. Зараз дітям важливо усвідомлювати, що відбувається навколо. Запитуйте про плани на день, що вони будуть робити, що будуть читати, як будуть вчитися. Усе це потрібно робити. Необхідно наповнити їхній день максимально звичними речима, на скільки це можливо. Потрібно показати дітям, що окрім нестабільної ситуації війни, є ще стабільна ситуація, життя продовжується.

-Спілкуйтеся з батьками учнів, інформуйте їх. Зараз важкі часи, але що б не було, не кричіть на дітей. Ситуація на вулиці і без того критична, не потрібно травмувати дітей ще більше.

-Телефонуйте своїм учням, хоча б на 5 хвилин. Повідомляйте, коли перетелефонуєте знову, може бути таке, що ви єдина людина, яка створює зараз відчуття стабільність. Це дуже важливо. Якщо ви знаєте, що не зможете зателефонувати, не кажіть цього.

-Зверніть увагу на те, що діти із менш забезпечених сімей, зазвичай більш психологічно вразливі. Можливо вам варто звертати на них увагу та телефонувати частіше.

Бережіть себе та своїх близьких.

(За матеріалами Інтернету)

Кiлькiсть переглядiв: 40

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.